Puzzle edukacyjne – idealne dla dzieci w każdym wieku

Puzzle edukacyjne – idealne dla dzieci w każdym wieku

W dzisiejszym świecie zwiększonej kultury obrazkowej warto wybrać takie narzędzia edukacyjne, które zobrazują dzieciom ich edukację. Jednym z pomocnych narzędzi są puzzle edukacyjne. Czym kierować się przy wyborze puzzli edukacyjnych?

Bardzo wdzięcznym i działającym na wielu polach narzędziem edukacyjnym są puzzle. Przyglądając się ofercie Wydawnictwa Kartograficznego Mapy Ścienne Beata Piętka wiemy, że bez problemu można dostosować poziom trudności układania puzzli do wieku dziecka. Suche rozmowy z dziećmi na tematy związane z mechanizmami, wokół których kręci się świat czasami niewiele dają. Dlatego warto pomyśleć o prostym i angażującym sposobie, dzięki któremu uzyskamy łatwość tłumaczenia dziecku praw przyrody czy życia w społeczeństwie.

Idealnym puzzlami dla przedszkolaków oraz dzieci z pierwszej klasie szkoły podstawowej będą takie, które przedstawiają dziecięce gry, zabawy czy te, na których zobrazowane są pory roku. Powszechnie wiadome jest, że dzieci bawiąc, uczą się – to dla nich najmilsza i najszybciej przyswajalna forma nauki.
Nauczyciele nieco starszych dzieci również mogą odnaleźć pomoc dydaktyczną właśnie w puzzlach – „Obieg wody w przyrodzie” to układanka, która po złożeniu wszystkich elementów pomoże zapamiętać dziecku cyrkulację wody w środowisku – od parowania do opadów.

Również i nauczyciele jeszcze starszych dzieci, mogą zastanowić się, czy nie wyposażyć się w pomoce dydaktyczne jakimi są puzzle przedstawiające mapy świata, flagi czy Układ Słoneczny.

Wybierając drogę takiego nauczania – edukacji po przez zabawę – z pewnością nauczyciel zaskarbi sobie uznanie nie tylko uczniów, ale także kolegów po fachu, dyrekcji czy rodziców.

Puzzle edukacyjne stanowią wstęp do rozmów na z pozoru problematyczne tematy, uczą logicznego myślenia i pomagają dzieciom w łatwym przyswajaniu informacji. W dzisiejszym świecie wymaga się od nauczycieli kreatywności, indywidualnego podejścia do dziecka. Trudno o bardziej bliskie dziecku, a przy tym satysfakcjonujące dla nauczyciela, narzędzie edukacji, takie jak puzzle edukacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *