Najciekawsze miejsca nad morzem.

Najciekawsze miejsca nad morzem.

Sezon letni to idealny moment by wybrać się na odpoczynek z rodziną lub znajomymi. Nieprzerwanie od lat Morze Bałtyckie jest jednym z najpopularniejszych miejsc do spędzania wakacji. Jednak warto wiedzieć, gdzie się udać, aby w przypadku braku pogody znaleźć alternatywę lub uzupełnić plażowanie o nowe atrakcje. Przedstawiamy Wam ciekawe miejsca nad morzem.


Najciekawsze miejsca nad Bałtykiem

Urlop nad morzem? Brzmi niesamowicie. Powietrze wolne od zanieczyszczeń, czy spora dawka jodu to czynniki, które niewątpliwie przyciągają spore ilości turystów. Skorzystają z tego przede wszystkim osoby z alergiami, chorobami tarczycy, osłabioną odpornością, czy kobiety w ciąży. Swój pobyt nad morzem warto urozmaicić zwiedzaniem znajdujących się tu ciekawych miejsc.
Dla miłośników przyrody
Jeżeli jesteście fanami przyrody, to polecamy niezwykle ciekawe miejsce, jakim jest Rezerwat Przyrody “Ptasi Raj” na Wyspie Sobieszewskiej. Jest to siedziba ponad 200 gatunków ptaków oraz około 320 gatunków roślin. Przez rezerwat przejdziemy licząca około 6 kilometrów ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną. Na trasie znajdują się liczne tabliczki informacyjne dotyczące rozmaitych elementów przyrodniczych oraz dwie wieże obserwacyjne, z których możemy podziwiać widok na jezioro Karaś i Ptasi Raj, znajdujące się na terenie rezerwatu.

Dla spragnionych wrażeń

Słyszeliście kiedyś o Hollywood Walk of Fame w Los Angeles? Jeżeli tak, to w Międzyzdrojach możecie doświadczyć czegoś podobnego. Słynną “Aleję Gwiazd” można zobaczyć podczas spaceru po Promenadzie Gwiazd. Natkniemy się tam na płytki z odciskiem dłoni największych polskich artystów oraz przedstawiające ich rzeźby czy pomniki.
Dla fanów pustynnych klimatów
Słowiński Park Narodowy to miejsce, które urzeka wielu turystów. Ciekawym zjawiskiem są tam Ruchome Wydmy. Wyrzucany przez morze piasek osadza się na plaży a następnie pod wpływem wiatru przemieszcza się nad Mierzeję Łebską. Wartą zobaczenia jest największa z wydm – Łącka. Ten prawdziwie pustynny krajobraz cieszy oczy zarówno przyjezdnych, jak i mieszkańców.

Dla miłośników zwierząt

Jeśli interesujesz się zwierzętami, to na pewno spodoba Ci się Fokarium na Helu. Istnieje ono od 1999 roku i jest częścią naukowo-edukacyjnej placówki akademickiej zajmującej się wspomaganiem i ochroną fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. W fokarium odbywa się karmienie fok połączone z prelekcją dotyczącą zwyczajów tych ssaków.

Ogrom możliwości

Nadmorskie miejscowości raczą turystów wieloma różnymi atrakcjami. Każdy niezależnie od zainteresowań znajdzie coś dla siebie. Przy dobrych warunkach pogodowych można doświadczyć kilku atrakcji na raz i cieszyć się przyjemnie spędzonym czasem. Podczas wycieczki warto zatrzymywać się przy ciekawych miejscach. Kto wie, może jeszcze nie wszystkie zostały odkryte?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts