Co zapakować na wycieczkę w góry?

Co zapakować na wycieczkę w góry?

Lato w pełni! Pogoda nieustannie nam o tym przypomina – słońce pojawia się na niebie już o świcie, a temperatura z każdym dniem rośnie w górę! Warto wykorzystać ten słoneczny okres jak najlepiej – my proponujemy Wam rodzinną wycieczkę w góry! Odrobina wysiłku jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a szczególnie, gdy nagrodą mogą być przepiękne widoki! Pamiętajmy jednak o tym, że zanim wyruszymy w naszą wyprawę, musimy zadbać także o odpowiedni ekwipunek – dzięki temu unikniemy nieoczekiwanych wypadków i niepowodzeń. Stworzyliśmy dla Was uniwersalną listę rzeczy, dzięki którym będziecie przygotowani na każdą okoliczność!

Co założyć na wycieczkę w góry?

Kompletowanie swojego wyposażenia należy zacząć od butów. Zapomnijmy o tradycyjnych trampkach lub butach sportowych, które na co dzień służą nam do biegania po mieście. Planując wycieczkę w góry, powinniśmy zainwestować w solidne i stabilne obuwie na grubej podeszwie, które ochroni nas przed upadkiem, o który nietrudno w trakcie wspinania. Odzież musi być rozciągliwa i elastyczna. Pogoda w górach potrafi być naprawdę dynamiczna dlatego niezależnie od warunków, warto wrzucić do swojego plecaka ciepły polar i cienką kurtkę przeciwdeszczową.

Prowiant w górach

Ze względu na duży wysiłek i szybką utratę kalorii, zaleca się spakować do plecaka czekoladę lub batony proteinowe, które uzupełnią spadek energii. Zdrowszym sposobem na zaspokojeniem głodu są bakalie w postaci orzechów lub suszonych owoców. Musimy zabrać ze sobą również coś konkretnego, co na dłużej zaspokoi nasz żołądek, np. kanapkę z kotletem. W naszym plecaku musi znaleźć się także miejsce na butelkę z wodą – minimalna ilość to 2 litry.

Pozostałe akcesoria

Właściwa odzież i prowiant to nie wszystko, co musimy umieścić w naszym plecaku. Żadna wycieczka nie może odbyć się bez apteczki, latarki, kompasu oraz komórki, które przydadzą się w momencie nagłej utraty orientacji w terenie. W okresie letnim nie zapominajmy o kremie z filtrem UV, który ochroni nas przed groźnym poparzeniem.

Nie zapomnij o mapie!

Ostatnim, ale nie mniej istotnym elementem jest… mapa! Mimo, że współcześnie jesteśmy przyzwyczajeni do nieustannego używania smartfonów, tradycyjna mapa może wybawić nas z opresji w najmniej oczekiwanym momencie! Kiedy nadejdzie ulewa, a komórka przemoknie i przestanie działać, mapa okaże się jedynym sposobem na dotarcie do celu. Dzięki niej zlokalizujemy punkt, w którym jesteśmy i z łatwością odnajdziemy miejsce, do którego zmierzamy.

Rodzinna wyprawa w góry to nie lada wyzwanie dla rodziców! Należy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą wszystko, co pozwoli nam czuć się bezpiecznie w każdych warunkach!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts