Z atlasem drogowym na majówkę!

Z atlasem drogowym na majówkę!

Majówka tuż tuż! Wiele osób wykorzystuje kilka dni urlopu, aby wydłużyć sobie wolne. To świetny czas, aby wybrać się na wycieczkę, pozwiedzać i nabrać sił do dalszej pracy! Ale jak do każdego wyjazdu, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Wielu osobom długa podróż samochodem kojarzy się z monotonią i sytuacjami, które mogą zaskoczyć i to w nieprzyjemny sposób. Jednak dokładne zaplanowanie wszystkich elementów podróży, a zwłaszcza trasy, którą mamy pokonać, może uchronić nas przed bezsensowną nerwowością. A więc na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Plan podróży

Przed podróżą, na spokojnie w domu, powinniśmy prześledzić całą naszą drogę palcem po mapie. Dzięki temu można rozważyć trasy alternatywne, czyli na przykład takie, które są nieco dłuższe, ale rekompensują to zniewalającymi widokami, ale i mniejszym ruchem! Z kolei w schowku samochodowym także obowiązkowo musimy mieć atlas drogowy, który nigdy nas nie zawiedzie, w przeciwieństwie do sprzętów elektronicznych, które mogą się po prostu rozładować czy stracić zasięg.

mapa drogowa

Pakowanie z głową

Kolejną sprawą jest pakowanie. Trzeba do tego podejść bardzo praktycznie i bez sentymentów! Najlepszym sposobem jest sporządzenie listy najpotrzebniejszych rzeczy. Jednoczesne pakowanie i odhaczanie pozycji na liście uchroni nas od zabrania tego, czego de facto nie potrzebujemy podczas naszej wycieczki. Następną ważną kwestią jest przemyślane pakowanie bagażu do samochodu. Pamiętajmy o tym, że akcesoria, które mogą nam się przydać w przypadku awarii auta, czyli trójkąt czy gaśnica, powinny być na wierzchu. Poza tym zasada jest prosta – od najcięższego do najlżejszego.

Sprawny samochód

Obowiązkowym punktem jest oczywiście przegląd naszego samochodu. Wszystkie elementy wpływające na sprawność i bezpieczeństwo auta muszą działać bez zarzutu! Dodatkowo warto upewnić się, że nie brakuje żadnych płynów. Jeśli wybieramy się w takie rejony, gdzie naprawdę jest ciepło, punktem obowiązkowym jest sprawdzenie funkcjonowania klimatyzacji!

Zaplanowanie trasy i wszystkich jej przystanków zgodnie z atlasem daje nam pewność, że podczas podróży będziemy mieć poczucie kontroli i pewnego rodzaju porządku. Po co tracić czas, który moglibyśmy wykorzystać na przyjemności? Niezależnie od tego czy chcemy zwiedzić zabytki, czy może przejść się po starówce – wszystko warto zawrzeć w naszym planie. W tym celu najlepiej skorzystać z atlasu, który zawiera wszystkie niezbędne informacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *