Jedne z najpiękniejszych miejsc na mapie świata – Krótki przewodnik

Jedne z najpiękniejszych miejsc na mapie świata – Krótki przewodnik

Rajskie wyspy i błękitny ocean, lasy tropikalne, a może niekończące się pasma górskie? Bez wątpienia jest wiele niesamowitych miejsc, które warto zobaczyć i z pewnością każdy znajdzie te wyjątkowe dla siebie. Stworzenie pełnej listy zawierającej wszystkie te wspaniałe miejsca mogłoby zająć wiele czasu. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka inspiracji z różnych zakątków świata.

Machu Picchu, Peru, czyli południowa część mapy świata

XV- wieczne ruiny miasta Inków w peruwiańskiej Dolinie Uramba to prawdziwy klasyk wśród najpiękniejszych miejsc na mapie świata. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Ameryce Południowej. Nazwa ta oznacza Stary szczyt. Miasto budzi podziw ze względu na interesujące rozwiązanie inżynieryjne i architektoniczne. Widok ze szczytów ruin zapiera dech w piersiach a przeznaczenie budowli do dzisiaj nie jest do końca znane. Jeśli jeszcze nie byłeś w Peru to na pewno warto zacząć swoją podróż właśnie od Machu Pucchu.

Wielki Kanion Kolorado, czyli Ameryka Północna

Kanion Kolorado rozciąga się na długości 446 kilometrów kwadratowych a jego szerokość waha się od 500 metrów do nawet 30 kilometrów. Sama głębokość Kanionu oscyluje w granicach półtora kilometra. Wielki Kanion oferuje około 1000 jaskiń, z czego tylko 355 zostało udokumentowanych. To miejsce pełne jest też dzikich, surowych terenów, które ciągną się aż po horyzont. W parku znajduje się wiele punktów widokowych, które potrafią wypełnić serce podziwem dla matki natury. Serdecznie polecamy to miejsce jako konieczne do zobaczenia na mapie świata.

Wielka rafa koralowa, Australia, czyli największa wyspa na mapie świata.

Nieodłącznym elementem zwiedzania tej części mapy świata jest zobaczenie największej na świecie rafy koralowej położonej w Morzu Koralowym w Australii. Rafa ta jest jest największą pojedynczą strukturą wytworzoną przez organizmy żywe. Co ciekawe widoczna jest z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu. Obfituje w bogactwo fauny i flory, które z pewnością zachwycą każdego, pozostawiając niezapomniane wrażenia. Wśród wielu organizmów, które tam występują jest wiele gatunków endemicznych, czyli takich, które można spotkać tylko w tym rejonie rafy.

Wielki mur chiński- jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na mapie świata

Jest to legendarny zabytek, który stał się symbolem Chin. W okresie świetności budowla liczyła 7600 kilometrów, a do czasów obecnych niestety zachował się odcinek około 2400 kilometrów. „Ten odcinek” to długość porównywalna do odległości jaka dzieli Londyn z Moskwą. Wielki Mur Chiński to system murów, na który składają się zapory, wieże i forty. Największe wrażenia jednak wywołuje jego położenie, otoczony jest górami – spadzistymi, poszarpanymi i bardzo zróżnicowanymi w otoczeniu bezkresu zieleni. Stojąc na murze, widok zapiera dech w piersiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts