Jesienny weekend z dzieckiem

Jesienny weekend z dzieckiem

Jesień zdecydowanie nie jest najlepszym okresem na różnego rodzaju wycieczki i podróże. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy z nich całkowicie rezygnować. Krótki, weekendowy wyjazd z dziećmi może sprawić, że wypoczniemy i na nowo “naładujemy baterie” na kolejne tygodnie. Jaki kierunek powinniśmy obrać?

Przed wyjazdem zastanówmy się nad atrakcjami, które będą w stanie spełnić zarówno nasze oczekiwania, jak i naszych dzieci. Wycieczka ma być przecież dla nas przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Wrocław

We Wrocławiu atrakcji nie brakuje. Jak dokonać ich selekcji? Na pierwszy ogień z pewnością pójdzie słynne wrocławskie zoo, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Obowiązkowym punktem naszej wycieczki powinna być wizyta na rynku i spacer wzdłuż Odry. Niezwykłym przeżyciem może okazać się dla maluchów wjazd na punkt widokowy w Sky Tower.

Toruń

Toruń to miasto, które zapewne kojarzy się wam z Kopernikiem i przepysznymi piernikami. Tak, to właśnie tam mamy okazję spróbować oryginalnych wyrobów cukierniczych. Miasto to oferuje jednak również innego rodzaju atrakcje, które szczególnie zainteresują nasze dzieci. Odwiedzić możecie tam Planetarium, centrum nauki Młyn Wiedzy czy Żywe Muzeum Piernika.

Lublin

Lublin to największe miasto we wschodniej Polsce, dzięki czemu ma do zaoferowania liczne atrakcje. Swoją wycieczkę najlepiej zacząć od zwiedzenia Starego Miasta i zobaczenia zamku królewskiego. Zarówno najmłodszych, jak i starszych zainteresuje Lubelska Trasa Podziemna, która ciągnie się przez 300 m właśnie pod powierzchnią Starego Miasta. Zobaczyć można tam wystawę multimedialną, która przedstawia pożar Lublina z XVIII wieku.

Opole

Będąc w Opolu, nie możecie pominąć miejscowego zoo, które wygrywa ze znaczną ilością polskich ogrodoów zoologicznych. Jednym z symboli tego miasta i jednocześnie ciekawym miejscem do zwiedzania jest Wieża Piastowska. Odwiedzając Muzeum Wsi Opolskiej, przeniesiecie się w czasie i zobaczycie jak wyglądała kiedyś tamtejsza wieś.

To jak? Gotowi na nową przygodę? Mapa w dłoń i już dziś wyruszamy w podróż po Polsce!

Photo via Visualhunt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts