Jak zaplanować firmowy wypad integracyjny?

Jak zaplanować firmowy wypad integracyjny?

Każdy pracodawca powinien zdać sobie sprawę z tego, jak ważna jest integracja zespołu. Współpracownicy, którzy się znają, ufają sobie, są w stanie rozmawiać bez animozji, pracują wydajniej, chętniej dzielą się informacjami oraz zadaniami. Duch rywalizacji to jeden z czynników wpływających na efektywność, jednak kiedy przerodzi się w niezdrową konkurencję, może spowodować wiele problemów. Dlatego już dzisiaj zaplanuj firmowy wypad integracyjny, który pomoże Twoim pracownikom poznać się lepiej.

Zacznij od wyboru miejsca

Tutaj może przydać Ci się mapa. Zaznacz na niej punkty oddalone od siedziby firmy nie więcej niż o 50-60 kilometrów na wschód, zachód, południe i północ, a następnie zakreśl koło. W ten sposób wyznaczysz obszar, na którym możesz szukać hoteli i innych atrakcji dla swoich pracowników. Dlaczego lepiej nie wyjeżdżać dalej? Pamiętaj, że wyprawy integracyjne najczęściej organizuje się w weekendy, czyli w czasie wolnym od pracy. Twoi pracownicy mają swoje osobiste zobowiązania, dzieci, rodziny, więc najlepiej, gdyby nie oddalali się nadto od domów. Nie warto również tracić czasu na dojazdy.

Następnie pomyśl nad formą integracji

Najlepiej skonsultować się z trenerami kariery czy psychologami biznesu, którzy doradzą Ci, jaka forma aktywności będzie dla Twoich pracowników najlepsza. Psycholog, biorąc pod uwagę swoje doświadczenie i problemy zespołu, będzie w stanie wybrać najlepsze zabawy, które nie spowodują nowych konfliktów, a pozwolą rozwiązać stare. Może to być na przykład popularny ostatnio escape room, ale też mecz piłki nożnej, wycieczka rowerowa, paintball, impreza w stylu lat 70-tych czy praktyka jogi.

Na koniec pozostaje Ci już tylko przekonać pracowników, by chcieli uczestniczyć w wypadzie. Jak to zrobić? Najlepiej porozmawiać ze wszystkimi i przekonać, że taki wyjazd będzie dla nich chwilą odpoczynku od biura i pracy, a ponadto sposobem na wypracowanie lepszej komunikacji oraz porozumienia. Życzymy dobrej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *