Interaktywne kolorowanki 3D

Interaktywne kolorowanki 3D

Współczesny wybór zabawek i rozrywek nie pozostawia złudzeń – cyfrowa rewolucja wyparła większość analogowych rozwiązań, a dzisiejsze dzieciaki niemalże rodzą się z umiejętnością używania smartfonów. Chociaż mogłoby się wydawać, że wiele tradycyjnych zabaw odeszło w niepamięć, twórcy interaktywnych kolorowanek udowodnili, że można połączyć to co stare, z tym co nowe, a efekt tego jest niesamowity.

Witaj w rzeczywistości rozszerzonej

Kolorowanki interaktywne to nowa jakość w zabawie i edukacji, a właściwie edukacji poprzez zabawę. Pomysł na ten produkt został oparty na przyszłościowym rozwiązaniu, którym jest rzeczywistość rozszerzona. To dzięki niej, zwykła kolorowanka potrafi zamienić się w niemalże namacalne Zoo, lub Park Jurajski w 3d! Jak to działa? Wybieramy kolorowankę tematyczną dla dziecka.

Po pokolorwaniu obrazków włączamy specjalną darmową aplikację na smartfonie, a ta wykorzystując aparat “ożywia” pomalowane zwierzaki czy dinozaury i nakłada je na rzeczywisty obraz! Co więcej, wygenerowane stworzenia okraszone są niesamowitymi animacjami, które idealnie odwzorowują ich poruszanie się i różne zwyczaje. Dedykowana aplikacja zawiera również wiele ciekawostek, które dziecko może łatwo włączyć jednym naciśnięciem palca. Brzmi jak świetna zabawa? Popularność interaktywnych kolorowanek rośnie w niesamowitym tempie – dzieciaki potrafią spędzić wiele godzin na odkrywaniu świata zwierząt i kolorowaniu, ucząc się przy tym wielu przydatnych informacji!

Rozwój dziecka

Połączenie nowoczesności z tradycją ma sporo zalet. Plusy wynikające z kolorowania stały się na tyle znane, że obecnie na rynku możemy znaleźć pokaźny wybór kolorowanek dla dorosłych! To świetny sposób na stres i frustracje, a także interesująca forma odpoczynku dla naszego umysłu i ciała. Kolejnym ważnym aspektem, z punktu widzenia dziecka, jest rozwój umiejętności motorycznych, koordynacji oko-ręka i nauka koncentracji, co w znacznym stopniu przekłada się na rozwój dziecka i jego postępy w szkole. Nie należy również zapominać o najważniejszym – zbawiennym wpływie na wyobraźnie! W dobie gdy dzieci otoczone są licznymi gadżetami i internetem, umiejętność myślenia abstrakcyjnego i wizualizacji powoli zanika, dlatego warto stymulować ją za pomocą właśnie kolorowanek. Być może okaże się, że nasza pociecha jest urodzonym artystą!

Rzeczywistość rozszerzona to rewelacyjna technologia, która sprawia, że nauka i zabawa zyskują zupełnie nowe oblicze. Kolorowanki interaktywne to zapewne tylko jeden z pierwszych kroków w stronę popularyzacji podobnych rozwiązań, jednak w tym przypadku naprawdę warto iść z duchem czasu! Jak widać, efekty tego potrafią być powalające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts