Pokoloruj świat swojego dziecka

Pokoloruj świat swojego dziecka

Wielu rodziców zastanawia się jak zainteresować swoje pociechy nauką i wzbudzić u nich ciekawość świata? Współczesne realia sprawiają, że coraz trudniej jest skupić uwagę dziecka na tradycyjnych, analogowych formach nauczania – znacznie atrakcyjniejsze są dla niego nowinki technologiczne, takie jak smartfony i tablety. Na szczęście na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie, które łączy w sobie naukę z rozrywką w innowacyjny sposób – interaktywne kolorowanki!

Jak to działa?

Kolorowanki interaktywne to wyjątkowo pomysłowy produkt, która pozwala w łatwy sposób zainteresować dziecko konkretną dziedziną i rozbudzić w nim wewnętrzną ciekawość. Składa się z tradycyjnej, pięknie zaprojektowanej, papierowej książeczki do kolorowania i nowoczesnej aplikacji na smartfony z systemem Android, oraz iOS. Ta umożliwia “ożywienie” pokolorowanych przez dziecko rysunków i zabawę z nimi! Jak to możliwe? Oprogramowanie to wykorzystuje tzw. rzeczywistość rozszerzoną – na rzeczywisty obraz z kamery w smartfonie nakładane są pokolorowane przez dziecko zwierzęta lub dinozaury, które dzięki zaskakującym animacjom poruszają się po ekranie. Aplikacja umożliwia wykonywanie licznych aktywności, takich jak karmienie, zabawa, czy odsłuchiwanie wielu ciekawostek i informacji na temat konkretnych gatunków. System ten czyni interaktywne kolorowanki  bardzo atrakcyjnym produktem dla każdego dziecka. Współczesne dzieci znacznie nadużywają smartfonów, poszukując w nich rozrywki – kolorowanki sprawią, że pozbawione walorów rozwojowych aplikacje zostaną zastąpione wartościową i stymulującą wyobraźnię zabawą. W ofercie znajdziemy arkusze tematyczne o świecie dinozaurów, ptaków, jak i również zwierząt zamieszkujących oceany, czy safari.

Dziecko rysuje

Korzyści z kolorowania

Chociaż mogłoby się wydawać, że kolorowanie samo w sobie jest niespecjalnie rozwijającym zajęciem, ma ono liczne plusy i zalety, które pomagają dziecku nabyć określone umiejętności. Kolorowanki w dużym stopniu uczą koncentracji i dokładności, co sprawia, że najmłodsi potrafią dłużej i intensywniej skupiać swoją uwagę na określonych czynnościach i zajęciach. Dodatkowo, świetnie wpływają na wyobraźnie i pobudzanie kreatywności, często stanowiąc pierwszy krok w stronę szerszych zainteresowań i talentów artystycznych. Fantastycznie wspomagają również koordynację oko-ręka, dzięki czemu dziecko jest w stanie szybciej i staranniej pisać, co często stanowi duży problem dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Nie można oczywiście zapominać o właściwościach odstresowujących – te mają olbrzymie znaczenie także dla najmłodszych, którzy podobnie jak dorośli potrzebują możliwości wyciszenia się i odreagowania różnych wydarzeń z życia codziennego.

Kolorowanki interaktywne

Kolorowanki interaktywne to być może pierwszy krok w stronę prawdziwej rewolucji technologicznej w nauczaniu dzieci. Posiadają same zalety i rewelacyjnie wpływają na rozwój dziecka. Ich przewagą nad wszelkimi innymi formami domowej nauki jest wysoka atrakcyjność – najmłodsi kierowani wewnętrzną ciekawością sami chcą uczestniczyć w tym zajęciu! Dzięki kolorowankom interaktywnym, kredki i smartfon staną się wszystkim czego potrzebujesz, aby zaczarować świat twojego dziecka i pomóc mu rozwinąć jego zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts