Najlepsze prezenty to edukacyjne prezenty!

Najlepsze prezenty to edukacyjne prezenty!

Zbliżają się Mikołajki, a chwilę potem Boże Narodzenie – czas prezentów i świątecznych upominków. Nie jest to łatwy okres szczególnie dla rodziców, którzy mają często bardzo poważny problem z wybraniem wartościowych zabawek dla swoich pociech. Takich, które wydobywają z nich najlepszą energię, wzbudzają kreatywność, rozwijają. No a przede wszystkim pozwalają w sposób twórczy spędzić czas. Oczywiście Wydawnictwo Piętka jest świetnie przygotowane w tym zakresie.

Jednym z pomysłów mogą być oczywiście bogato ilustrowane mapy dla dzieci – mapy ścienne świata, Europy czy Polski w obrazkach. Skonstruowane według założenia, by łączyć zabawę z nauką. Stąd oprócz mapy z obrazkami przedstawiającymi charakterystyczne miejsca czy przyrodę dla danego regionu, rozbudowana jest także część legendy wyjaśniająca obrazki. Idealnie sprawdzą się w dziecięcym pokoju, ponieważ na mapie można także rysować lub pisać markerem, a niepotrzebne już notatki ścierać. Dzięki dwustronnej laminacji mapy te są wyjątkowo trwałe i trudno je zniszczyć. Większość zabrudzeń daje się szybko usunąć.

Z kolei, które dziecko nie lubi układać puzzli? Mogą to więc być różnotematyczne puzzle edukacyjne. Wśród nich znajdziemy i układ słoneczny, i mapę fizyczną Polski, mapę polityczną świata, zmianę pór roku czy flagi państw. Puzzle zawierają od 70 do ponad 100 elementów. Wydawać by się mogło, że niepozorna, kartonowa układanka to stosunkowo prosta zabawa – ot, składanie w całość obrazu! Ale przecież powszechnie wiadomo, że tworzy pokaźny zasób wiedzy! A przede wszystkim wpływa na spostrzegawczość, lepszą pamięć czy też inne zdolności, których nie sposób się nauczyć z książki!

Jeszcze innym pomysłem, który oswaja dzieci z nowoczesną technologią, ale w sposób mądry i wartościowy, dostosowany do etapu ich rozwoju i wrażliwości są kolorowanki 3D. Tu zabawa zaczyna się tak naprawdę wtedy, gdy w klasycznych kolorowankach się kończy. Kolorowane zwierzęta poruszają się, gdy patrzy się na nie w smartfonie lub tablecie. Kolorowanka i aplikacja do jej obsługi wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR, ang. Augmented Reality) –  rozwijając kreatywność, myślenie oraz koncentrację.

Mamy nadzieję, że poddane przez nas pomysły nie tylko zainspirują rodziców, ale faktycznie przekonają, że produkty edukacyjne są doskonałym prezentem dla dzieci. Umilają im czas, rozwijają przy tym ich sprawności intelektualne czy koordynacyjne. Jednak największą ich wartością jest to, że stanowią świetny pretekst do wspólnej zabawy z dziećmi. I tego przede wszystkim życzymy rodzicom w te nadchodzące Święta. Życzymy jak największej ilości czasu spędzonego ze swoimi pociechami! O jego jakość z pewnością nie będą musieli się martwić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts