Fascynujące archiwum map online!

Fascynujące archiwum map online!

Wszyscy wiemy, że Internet ma bardzo wiele zalet i wspaniałych możliwości pod warunkiem, że potrafimy w odpowiedni sposób z nich skorzystać. Możemy sięgać po potrzebne nam informacje i jest to chyba jeden z najszybszych sposobów wyszukiwania różnych wiadomości. Dzięki Internetowi nie musimy szukać w książkach czy podręcznikach, wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce. Między innymi możemy także sięgnąć po zasoby, do których bardzo trudno byłoby nam dotrzeć, gdyby właśnie nie Internet.

Jeśli lubicie mapy – tak jak Wydawnictwo Piętka – to właśnie pojawiła się taka niesamowita możliwość i czeka Was długa internetowa podróż. Otóż dzięki The University of Chicago Press każdy może teraz  – właśnie dzięki Internetowi – odkryć fascynującą bibliotekę map. Pod tytułem “Historia kartografii” udostępniono pierwsze trzy tomu z sześciu, są dostępne online i można je pobrać w formie PDF. A zatem każdy je może przeglądać i pobierać – i to – za darmo!

Projekt “Historia kartografii” rozpoczął się w połowie lat 80., a pierwszy tom ukazał się w 1987 roku. Ta niesamowita kolekcja zawiera fascynujące eseje naukowców wraz ze zeskanowanymi ilustracjami wielu rzadkich i nietypowych map z całej historii ludzkości, a więc od czasów prehistorycznych do XX wieku. Mamy więc wspaniałą możliwość, by zobaczyć jak różne cywilizacje widziały świat. Zatem wykorzystajmy tę jedyną w swoim rodzaju okazję i przeglądajmy te niezwykłe mapy na stronie University of Chicago Press: http://www.press.uchicago.edu/books/HOC/index.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts