Co kupić dziecku na Mikołaja?

Co kupić dziecku na Mikołaja?

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Pewnie zastanawiacie się, jaki upominek sprezentować swoim pociechom? Nie martwcie się, podpowiemy! 

W dobie komputera, telewizji i Internetu ważne jest znalezienie równowagi pomiędzy atrakcjami technologicznymi, a tradycyjnymi, dobrymi książkami. Czytanie rozwija dziecko psychicznie, intelektualnie i społecznie. Jest to przyjemne spędzenie czasu, które pozostawia wyjątkowe wspomnienia. Co najważniejsze, czytając dziecku poświęcamy mu swój czas, uwagę i miłość oraz nawiązujemy głębszą więź. Maluch, z którym codziennie zasiadamy z bajką, czuje się kochany i szczęśliwy. Dzięki temu dziecko staje się pewne siebie i buduje poczucie własnej wartości. Czytanie książek pozwala zanurzyć się w cudowny świat wyobraźni, w którym wszystko może się zdarzyć. Wspólne przeżywanie wspaniałych przygód postaci książkowych kształtuje w najmłodszych kreatywność, empatię i otwartość. Czytanie na głos, udawanie zabawnych głosów bohaterów i gestykulacja sprawia, że relacje rodzinne zacieśniają się, a jest to niezwykle ważne, aby nasza pociecha mogła właściwie się rozwijać. 

Dzięki, które regularnie czytają, same albo z rodzicami, szybciej przyswajają wiedzę, mają bogatsze słownictwo, rozwijają poczucie humoru i umieją się skoncentrować. Bajki i baśnie mają morały, przez co maluchy potrafią odróżnić dobro od zła i rozwijają wrażliwość moralną. W świecie przeładowanych nową technologią, książka to idealny sposób, aby uniknąć uzależnienia od mediów. Kształtowanie nawyku czytania od najmłodszych lat powinno być priorytetem każdego rodzica – to zaprocentuje w przyszłości.  

prezent świąteczny

Co wybrać? 

Na rynku jest całe mnóstwo książek dla dzieci, jednak należy wybierać je z głową. Bajki powinny być mądre, uczyć oraz dostarczać rozrywki. To połączenie świetnie sprawdzi się w przypadku maluchów, którym czytanie przychodzi z oporem. Inną opcją jest postawienie na kolorowanki, które rozwijają wyobraźnie, kreatywność, umiejętności manualne oraz edukują. Z kolei kolorowanki interaktywne to połączenie nowoczesnych technologii z tradycyjnym podejściem. Dzięki nim dzieci dowiadują się ciekawostek o zwierzętach, a aplikacja na urządzenia mobilne pozwala wchodzić w interakcję z pokolorowanym obrazkiem.  

Na prezent mikołajkowy nie wybierajmy oklepanych gier komputerowych. Postawmy na książki lub kolorowanki, które oprócz świetnej zabawy, zapewnią naszym dzieciom porcję wiedzy przemyconej mimo chodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts