Mapy stylizowane – sposób na ciekawą dekorację

Mapy stylizowane – sposób na ciekawą dekorację

Trendy związane z urządzaniem wnętrz nieustannie się zmieniają i właściwie każdy kolejny sezon obfituje w nowe propozycje. Na przestrzeni ostatnich lat można jednak dostrzec pewne tendencje, które się utrzymują. Jedną z nich jest styl retro, który przejawia się głównie w dodatkach, stylizowanych na te, pochodzące z poprzedniej epoki.

W stylistykę retro idealnie wpisuje się mapa stylizowana, którą pokochają nie tylko prawdziwi miłośnicy podróży, ale także osoby lubiące oryginalny i niepowtarzalny design. To świetny sposób na odświeżenie swojego pomieszczenia i nadanie mu zupełnie nowego charakteru. Jak wykorzystać retro mapę we wnętrzach, aby wyglądała ciekawie i dobrze komponowała się z resztą aranżacji?

Alternatywa dla zdjęć i obrazów

Jeszcze do niedawna wśród dekoracji ściennych największą popularnością cieszyły się obrazy, zdjęcia oprawione w ramki i zwyczajne plakaty. Obecnie jednak klienci mając do wyboru tak wiele możliwości, poszukują alternatywnych i bardziej wyszukanych rozwiązań, które pozwolą im stworzyć w swoim wnętrzu niebanalną kompozycję. Zwolennicy popularnego w ostatnim czasie stylu industrialnego wybierają metalowe i surowo wykończone tabliczki, a miłośnicy wnętrz urządzonych w etnicznym klimacie szaleją na widok kolorowych łapaczy snów. Z kolei z myślą o osobach, które preferują styl retro, stworzono stylizowane mapy z drewnianymi wałkami.

Do czego pasuje retro mapa?

Mapy stylizowane sprawdzą się tak naprawdę w niemal każdym wnętrzu, nowym czy też tym, które potrzebuje lekkiej zmiany i odświeżenia. Będą znakomicie się prezentowały na tle ścian w klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, a nawet skandynawskim wnętrzu. Najczęściej łączy się je jednak z meblami wykonanymi z litego drewna, utrzymanych w naturalnej i stonowanej kolorystyce.

To od nas zależy, gdzie umieścimy taką dekorację – może być to gabinet, salon, a nawet sypialnia. Retro mapa może być również ciekawą ozdobą, a zarazem pomocą naukową w pokoju nastolatka. Nie ma lepszego i bardziej skutecznego sposobu na naukę geografii oraz historii niż samodzielna podróż palcem po mapie!

Jeśli masz w sobie ducha podróżnika, retro mapy okażą się wymarzoną dekoracją Twojego wnętrza! Kiedyś robiona na zamówienie zamożnych obywateli, teraz może zdobić Twoją ścianę! To dodatek, który doskonale sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domowej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts