Nudnym lekcjom mówimy NIE!!!

Wakacje powoli się kończą, prawie już słychać dźwięk szkolnego dzwonka, zatem czas pomyśleć o szkole, no i o lekcjach. A zainteresowanie ucznia lekcjami to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. W najmłodszych klasach jedną z najlepszych metod jest nauka poprzez zabawę. Z kolei lekcje geografii czy historii w późniejszych klasach to te, w których aktywnie uczestniczą i nauczyciele, i uczniowie. Nasze Wydawnictwo wydaje sporo świetnych pomocy dydaktycznych, które doskonale mogą spełnić te zadania, ale w szkole na lekcjach geografii czy historii przede wszystkim nauka nie może obyć się bez map. To właśnie dzięki nim nauczyciel zapoznaje uczniów z poszczególnymi regionami Polski, Europy i świata oraz przedstawia granice, stolice, obszary rozwoju, demografię czy okres wegetacyjny.

Mapy obrazkowe to ten rodzaj map ściennych dla młodszych uczniów, które starają się przykuć uwagę poprzez kolorowe wizualizacje, a do tego w ciekawy sposób odzwierciedlają to, co charakterystyczne dla poszczególnych regionów kraju czy świata. Dodatkowo obrazki znajdują swoje pisemne wyjaśnienie w legendzie mapy, by dostarczyć także bardziej konkretnej wiedzy. Mapy obrazkowe łączą więc w sobie elementy mapy z licznymi obrazkami, które urozmaicają klasyczną pozycję, a jednocześnie pozwalają łatwiej zapamiętać miejsca i ich charakterystykę.

Aby powtórzyć materiał i dobrze przygotować się do sprawdzianu, warto by dziecko korzystało z map konturowych. To jeden z najlepszych sposobów na zapamiętanie informacji i nieoceniona pomoc na lekcjach geografii. Nasza oferta obejmuje cztery różne zestawy map konturowych do geografii, które przydadzą się w każdej szkole. Zestawy obejmują takie zagadnienia jak rozmieszczenie wód, okres wegetacji, strefy klimatyczne, demografię, rozkład polityczny. Dzięki nim powtarzanie przyswojonej wiedzy będzie dużo łatwiejsze. Rozwijają także umiejętność pracy z mapą, czyli kompetencję sprawdzaną przy okazji egzaminów z geografii na wszystkich etapach kształcenia.

Mapy ścienne stanowią doskonałą pomoc dla uczniów, umożliwiając im samodzielne opracowywanie różnorodnych zagadnień geograficznych czy historycznych. Mogą też służyć nauczycielom jako materiał do wykorzystania na lekcjach i sprawdzianach. To wszechstronne pomoce dydaktyczne, które z powodzeniem znajdują zastosowanie na różnych etapach nauczania w szkołach podstawowych i liceach. Mapy szkolne dostępne w naszej ofercie wzbogacą zajęcia wprowadzające nowe treści, lekcje powtórzeniowe oraz kontrolne, czyli sprawdzające wiedzę. Nauczanie geografii warto wzbogacić o korzystanie z doskonale opracowanych map, dostarczają one bowiem wszystkich niezbędnych informacji na temat przedstawianego terenu. Ważnym ich atutem jest uwzględnienie aktualnych podziałów politycznych i administracyjnych oraz opracowanie zagadnień społeczno-gospodarczych takich jak np. komunikacja, ośrodki przemysłowe czy miejskie. Nauka historii także nie może odbywać się bez map. To dzięki nim uczniowie mogą poznawać dzieje kraju, kontynentu oraz świata. Widzą, jak zmieniały się granice, gdzie toczyły wojny, na jakich obszarach kształtowała się myśl techniczna. Wśród naszego asortymentu znajdują się przede wszystkim mapy obrazujące burzliwe okresy historyczne Polski, w tym państwo pierwszych Piastów, unię polsko-litewską, rozbiory, II Rzeczpospolitą, przebieg wojny obronnej oraz odbudowę państwa po II wojnie światowej.

Aby zatem uczyć i uczyć się skutecznie – a jednocześnie w sposób przyjemny – korzystajmy z map. Z Wydawnictwem Piętka takie zdobywanie wiedzy to pestka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty