Drogowy Atlas Polski – wsparcie w trasie

Drogowy Atlas Polski – wsparcie w trasie

Planując podróż samochodem każdy pamięta o spakowaniu ubrań, butów czy kosmetyków, natomiast równie ważne jest zabranie drogowego atlasu Polski. Nie ma znaczenia czy udajemy się dłuższą czy krótszą trasę, czy jesteśmy początkującym kierowcą czy zawodowcem. Elektroniczna nawigacja może nas zawieść – zepsuć się lub rozładować, natomiast atlas drogowy zawsze będzie “pewniakiem”.  

Jakie informacje można znaleźć w drogowym atlasie Polski?

Szczegółowy drogowy atlas Polski zawiera najnowsze informacje o autostradach, drogach ekspresowych, krajowych, wojewódzkich, powiatowych czy gminnych. Oprócz rozkładu wszelkich dróg zawiera podział administracyjny na województwa, powiaty i gminy, przejścia graniczne, parkingi i stacje benzynowe i wiele innych przydatnych informacji. Niezależnie czy nasza trasa wynosi dwadzieścia czy pięćset kilometrów, atlas zawsze powinniśmy mieć pod ręką. Można w nim znaleźć najlepszą drogę, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu i szybciej dotrzemy do celu. Drogowy atlas drogowy to doskonała alternatywa dla nawigacji GPS. 

W czym atlas drogowy przewyższa GPS?

Obecnie większość użytkowników dróg posiada nawigację w telefonie lub urządzenie GPS, jednak musimy zdać sobie, że mają one swoje wady. Po pierwsze, zawsze istnieje ryzyko zepsucia lub rozładowania sprzętu. I co zrobić, jak taka sytuacja ma miejsce w nocy, a my stoimy w środku lasu, a dookoła nie ma żywej duszy? Albo gdy nawigacja elektroniczna prowadzi nas w ślepe uliczki przez co nadkładamy drogi? Dodatkowo dla wielu osób cena dobrej jakości nawigacji elektronicznej, która będzie służyć wiele lat, jest zdecydowanie za wysoka. Do tego dochodzą cykliczne koszty aktualizacji map w urządzeniu czy rozszerzeń o inne państwa.

Zalety tradycyjnego atlasu drogowego

Ten rodzaj map nigdy nas nie zawiedzie – to pewny i wygodny sposób, aby dotrzeć z punktu A do punktu B. Nie potrzebujemy do nich baterii czy zasięgu, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Przed wyruszeniem w podróż można na spokojnie prześledzić sobie trasę w domu, rozważyć najlepszą i najszybszą drogę, aby być później lepiej przygotowanym i spokojniejszym. Tym sposobem jazda przebiegnie bezproblemowo!

Drogowy atlas Polski powinien się znaleźć w aucie każdego kierowcy, który chce być zawsze gotowy na każdą ewentualność. Mapa daje duży komfort jazdy i bezpieczeństwo, że nawet gdy urządzenia nawigacyjne nie zdadzą egzaminu, to ona nas uratuje z opresji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts