Jaka jest przewaga mapy składanej nad nawigacją?

Jaka jest przewaga mapy składanej nad nawigacją?

Duża liczba kierowców w obecnych czasach korzysta wyłącznie z nawigacji GPS. Wygoda i wielofunkcyjność sprawiły, że rozwiązanie to, w formie dedykowanego urządzenia czy aplikacji na smartfona, zastąpiła mapy składane. Ale czy rzeczywiście GPS posiada wyłącznie zalety i czy naprawdę ma aż taką przewagę nad mapą składaną? Przed wyruszeniem w długą podróż warto zweryfikować informacje i wybrać najlepszą opcję! W końcu nie ma nic gorszego niż strata czasu i paliwa, gdy zgubimy się podczas drogi…

Czy powinno się polegać wyłącznie na nawigacji?

Nawigacja GPS do samochodu ma naturalnie swoje atuty i w wielu przypadkach będzie bez zarzutu pełnić swoją funkcję, szczególnie jeśli nie poruszamy się na innych niż główne trasy oraz nie wybieramy się w naprawdę długie podróże. Jednak często tutaj możliwości tego urządzenia się kończą. Gdy zabraknie nam energii i zasilania, dostępu do internetu (które jest potrzebne m.in. do uaktualniania danych) lub gdy znajdziemy się na rzadko uczęszczanych drogach i dróżkach, GPS stanie się po prostu bezużyteczny. Co zrobić w takiej sytuacji? Wtedy na pewno przyda się mapa składana! Taka mapa nie wprowadzi nas w błąd, nie pokieruje nas w ślepy zaułek i nie ulegnie awarii!

Solidna i porządnie wykonana mapa składana do samochodu ma liczne zalety, które dają jej wręcz przewagę nad nawigacją GPS. Przede wszystkim jest przygotowywana przez profesjonalne wydawnictwo kartograficzne, dzięki czemu posiada mnóstwo informacji, ale zorganizowanych w bardzo czytelny i przejrzysty sposób. Wystarczy podstawowa znajomość posługiwania się mapą, żeby odczytać z niej bardzo wiele – tak cennych w podróży danych – dotyczących drogi, podziału administracyjnego, przeróżnych obiektów itd. Wszystko to sprawia, że mapa składana jest bardzo precyzyjnym narzędziem, które z pewnością okaże się bardzo przydatne tam, gdzie zawiedzie nas nawigacja GPS.

Wybór mapy składanej

Selekcja odpowiedniej mapy do naszych potrzeb jest dodatkowym gwarantem satysfakcjonującego użytkowania. Mapy składane dostępne na rynku występują w różnych wariantach i prezentują określone miejsca i tereny, począwszy od konkretnych miejscowości, przez województwa i całą Polskę, aż po kraje europejskie. Liczba konkretnych informacji, w które obfitują mapy składane, sprawia, że korzystanie z nich jest wyjątkowo dużym udogodnieniem, a przez to oszczędnością czasu. Wszystkie te cechy posiadają produkty doświadczonych wydawnictw kartograficznych, takich jak Wydawnictwo Piętka.

Mapa składana to po prostu świetna inwestycja we własną wygodę, oszczędność czasu i paliwa, a przede wszystkim w spokój, że gdy tylko nawigacja nas zawiedzie, taka mapa z powodzeniem posłuży nam pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty