Jak przygotować samochód do zimy?

Jak przygotować samochód do zimy?

Zima to zdecydowanie najtrudniejsza pora roku dla kierowców. Właśnie wtedy muszą najbardziej troszczyć się o swoje samochody. Pamiętaj, że przygotowania nie ograniczają się jedynie do wymiany opon, która jest koniecznością i gwarancją bezpieczeństwa na drogach. Poznaj pozostałe wytyczne.

1. Uszczelki

W okresie zimowym uszczelki często pokryte są wodą i w czasie mrozów przymarzają do drzwi. Otwieranie ich na siłę z pewnością nie jest dobrym pomysłem, gdyż może doprowadzić do urwania bądź pęknięcia. Co należy zrobić? Zakonserwuj gumy specjalnym preparatem na bazie silikonu. Dzięki temu drzwi otworzysz bez trudu i obaw o ewentualne usterki.

2. Lakier

Tuż przed zimą dokładnie umyj samochód, zadbaj także o czystość zagłębień nadwozia. Przyjrzyj się czystemu autu i oceń, czy na lakierze nie powstały ogniska korozji. Mogą one stanowić problem, zwłaszcza przy zetknięciu z solą, którą posypywane są drogi. Udaj się do lakiernika bądź samodzielnie zabezpiecz lakier zestawami zaprawek.

car-froze-frozen-frozed-winter-cold-snow

3. Płyn do spryskiwaczy

Nawet tak błaha i z pozoru nieważna rzecz jak płyn do spryskiwaczy może zimą przysporzyć nie lada kłopotów. Jeszcze przed zimą i mrozami zużyj cały wlany płyn letni i uzupełnij zbiornik zimową wersją odporną na zamarzanie.

4. Wycieraczki

W okresie zimowym wycieraczki są bardzo mocno eksploatowane, nie mogą więc być stare i zużyte. Jeśli szkielety wycieraczek nie są uszkodzone, wymień tylko same gumowe pióra. W przypadku samochodów z wycieraczkami bezprzegubowymi, musisz zainwestować w nowy sprzęt.

8367687040_8d533605c1_o

5. Akumulator

Nie ma drugiej części samochodu, która zimą zawodzi tak często jak akumulator. Aby temu zapobiec, wystarczy tylko podjechać do serwisu na kilka minut i sprawdzić kondycję akumulatora. Taka usługa bardzo często jest darmowa, więc tym bardziej nie warto z nią zwlekać.

Jak widzisz, przygotowanie auta do zimy to coś więcej niż zmiana opon. Wszystkie te prace konserwowe są niezbędne, aby w czasie zimniejszych miesięcy cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą. Nie zwlekaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts