Kiedy mapa ścienna jest niezbędna w firmie?

Kiedy mapa ścienna jest niezbędna w firmie?

Mapa ścienna jest bardzo dobrym pomysłem na wyróżnienie biura oraz praktyczną dekorację ścian. W każdej firmie od czasu do czasu przyda się dokładny plan miasta albo województwa. Niemniej jednak są także takie przedsiębiorstwa, które bez mapy nie mogą się obyć. Kiedy jest ona w firmie niezbędna? Sprawdźmy!

1. Przewoźnik

truck-car-vehicle-cargo-speed-reflection

W każdym biurze przewoźnika czy kuriera powinna znaleźć się mapa ścienna. Dzięki niej nawigacja po obszarze rozwozu i odbioru przesyłek będzie dużo łatwiejsza. Na planie można zaznaczyć różnymi kolorami trasy poszczególnych pracowników, a także inne istotne punkty (na przykład firmy, z którymi danym przewoźnik współpracuje i od których często odbiera paczki). Taka mapa nigdy nie zawiedzie i szybko będzie można na niej znaleźć potrzebne informacje.

2. Wypożyczalnia

library-book-reading-movies-dvd-education

Duże wypożyczalnie, jak chociażby filmów na DVD, tworzą bazy dany klientów, zakładają im karty, spisują szczegółowe informacje. Wszystko po to, by w razie nieoddania wypożyczonego przedmiotu, szybko się do takiej osoby zgłosić. Są jednak wypożyczalnie, na przykład sprzętu medycznego, które udostępniają kilka produktów na miesiąc i działają nie w granicach miastach, a granicach powiatu czy województwa. W tym przypadku mapa ścienna może okazać się najlepszym rozwiązaniem do kontrolowania wypożyczonego sprzętu. Wystarczy wbić szpileczkę w miejsce konkretnego adresu i nakleić kartkę z datą wypożyczenia oraz nazwiskiem klienta.

3. Sieć

interior-of-modern-cafe

Kiedy firma się rozwija, często jej właściciel postanawia otworzyć kolejne placówki. W zależności o branży, są one ulokowane albo w bliskiej odległości, w tym samym mieście (np. lokalnie występujące markety spożywcze), albo w całym kraju (np. kawiarnie czy agencje marketingowe). Wówczas na mapie ściennej można zaznaczyć wszystkie dotychczasowe placówki zamiejscowe. To nie tylko sposób na podkreślenie prestiżu i rozwoju firmy, ale również dobre narzędzie do monitorowania kolejnych potencjalnych obszarów działania przedsiębiorstwa.

Mapa ścienna w firmie to rozwiązanie, które zawsze się obroni, a dodatkowo może stanowić niezbędny element, pozwalający na kontrolowanie punktów działalności. Bez względu na profil przedsiębiorstwa, w biurze będzie prezentowała się bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts