3 aplikacje przydatne w podróży

3 aplikacje przydatne w podróży

Gdy podróżujemy, często lubimy odciąć się od najnowszych zdobyczy techniki. Zamiast spoglądać w ekran laptopa czy smartfona, wpatrujemy się w ciekawe krajobrazy mniej lub bardziej znanych nam miejsc. Jednak wbrew pozorom kilka narzędzi może się nam przydać. Poniżej znajdziesz informacje o aplikacjach, które warto pobrać na swój telefon przed podróżą.

1. Transport

Nawigacja w smartfonie to podstawa, jeśli tylko wybierasz się gdzieś samochodem. Dostępne na rynku aplikacje, również te darmowe, wyposażone są w szereg przydatnych funkcji takich jak pokazywanie zakorkowanych tras czy też miejsc postoju (np. stacji paliw). Jednym z najbardziej popularnych tego typu narzędzi jest Yanosik. Jeśli zaś podróżujesz samolotem albo innym środkiem transportu, możesz zainstalować aplikację z rozkładami odlotów lub odjazdów oraz aktualnościami dotyczącymi danego przewoźnika. Jeśli jednak podróżujesz komunikacją publiczną, dobrym rozwiązaniem problemów z transportem w miejscu docelowym jest skorzystanie z usług Ubera, czyli aplikacji, dzięki której zamówisz samochód z kierowcą pod wskazane miejsce w kilka minut i kilkoma klikami!

Aplikacje dla podróżników

2. Prognoza pogody

Kiedy planujesz urlop, z pewnością zależy Ci na dobrej pogodzie. Zimą w górach, gdy jedziesz na narty, pewnie przydałby się śnieg, a latem w Hiszpanii dużo pogodnych dni bez kropli deszczu. Pobierz więc aplikację pogodową, która podaje najbardziej aktualne informacje o pogodzie w regionie, w którym się znajdujesz. Wtedy już na miejscu zdecydujesz, czy dzisiaj idziesz zwiedzać, a jutro poleżeć na plaży, czy może na odwrót, bo akurat pogoda będzie sprzyjać opalaniu.

Aplikacje mobilne

3. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest gwarancją udanych, szczęśliwych wakacji. Zazwyczaj nie chcemy myśleć o krytycznych sytuacjach, zwłaszcza przed urlopem, ale tylko odpowiednie przygotowanie do ewentualnego niebezpieczeństwa może nas przed nim uchronić. Dlatego warto mieć na swoim telefonie takie aplikacje, dzięki którym dowiemy się, czy w pobliżu miejsca, w którym się znajdujemy, dzieje się coś złego (np. zamieszki, atak terrorystyczny). Takim narzędziem jest np. iPolak. Będąc w górach bądź nad morzem, ściągnij aplikację Ratunek, dzięki której szybko powiadomisz o wypadku odpowiednie służby ratownicze.

Podróżnicze aplikacje

Gdy jedziesz na wakacje, ogranicz elektronikę do minimum i ciesz się zwiedzanym miejscem oraz czasem spędzanym z bliskimi Ci osobami. Jednak jednocześnie pamiętaj, że niektóre aplikacje mogą być naprawdę pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts