Elektronika w podróży – o czym pamiętać?

Elektronika w podróży – o czym pamiętać?

Choć wakacyjne wyjazdy to czas na relaks i odcięcie się od codziennego natłoku obowiązków, to zabieranie podręcznej elektroniki w podróż może okazać się przydatne. Dzięki najnowszym technologiom nie tylko dowiemy się co warto zobaczyć w okolicy, ale także skontaktujemy się z bliskimi i będziemy na bieżąco z informacjami z danego miejsca świata. Elektronika bez wątpienia usprawnia i ułatwia podróżowanie, dlatego warto zastanowić się nad jej odpowiednim doborem. Oczywiście tak, by nie zwariować!

Smartfon

Telefon dla podróżnika

Dziś to chyba absolutny “must have” każdego podróżnika. Jeśli wybierasz się w góry, na jacht lub inne, bardziej ekstremalne wyprawy, to dobrze jest zaopatrzyć się w tzw. “pancerny” telefon. Chodzi tutaj o smartfona, który ma mocną baterię i obudowę odporną na wodę oraz kurz. Pojemna bateria przyda się zwłaszcza wtedy, gdy nie masz możliwości podpięcia ładowarki do gniazdka. Dobrym rozwiązaniem jest także wyposażenie się w mobilnego powerbanka, dzięki któremu w każdym miejscu i w każdej chwili dodasz kilka procentów swojemu smartfonowi. A jak go wykorzystać? Przede wszystkim do tego, do czego został stworzony, czyli do kontaktu. Nie tylko z rodziną, która została w Polsce, ale także wszystkim Twoimi współpodróżnikami. Przecież nie spędzacie ze sobą każdej minuty waszego urlopu. Dodatkowo dzięki odpowiednim aplikacjom możesz kontrolować swój budżet, odnajdywać miejsca noclegowe, spisywać podręczne notatki, adresy czy numery kontaktowe, a także tworzyć niesamowite zdjęcia panoramiczne.

Aparat fotograficzny/kamera

Aparat w podróży

Aparat lub kamera to coś, czego nie może zabraknąć w torbie podróżnika. Dzięki nim uchwycicie niezapomniane momenty, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niesamowite uśmiechy wszystkich wokół. To, czy wybierzesz dużych rozmiarów, profesjonalną lustrzankę czy też zwykłą małą cyfrówkę zależy tylko od Ciebie. Możesz także postawić na jedną ze sportowych kamer typu GoPro, dzięki której uchwycisz także to, co znajduje się pod powierzchnią wody, a także sfotografujesz i nagrasz wszystko w ruchu. Jeśli Twoja podróż ma być długa i wiesz, że nie będziesz miał możliwości naładować akumulatorów Twojego sprzętu, dobrze jest zaopatrzyć się w wymienne, dodatkowe baterie.

Czytnik e-booków

Czytnik e-booków

To prawdziwa gratka dla fanów literatury. Dzięki czytnikowi będziesz mógł mieć przy sobie nawet kilkaset wielostronicowych książek, które w rzeczywistości zajmowałyby ogromną powierzchnię i ważyły na prawdę sporo. Czytnik e-booków zamyka je w małym, bardzo praktycznym urządzonku wielkości tabletu. Jeśli na urlopie uwielbiasz uciekać w świat literatury – czytnik e-booków to dla Ciebie strzał w dziesiątkę!

Jeśli tylko masz na to ochotę i warunki, możesz także zabrać ze sobą inne, bardzo przydatne sprzęty, takie jak laptop, tablet, dysk zewnętrzny czy modem WiFi. My jednak proponujemy ograniczyć się do minimum i zabrać to, co rzeczywiście nam się przyda i co nie będzie zbytnio ciążyć. Po prostu cieszcie się poznawaniem nowych miejsc!

2 komentarze

  1. Kindle jest super, zastąpił mi książki w wersji zwykłej, mogę raz na rok “zapakować” swoje tytuły do przeczytania i już później sobie tylko po niego sięgać przy każdej okazji.

    1. Redakcja

      Dokładnie! A jaka oszczędność miejsca w domu czy w podróży 🙂 Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts