Bajki – wrażliwy i otwarty maluch

Bajki – wrażliwy i otwarty maluch

Jak doskonale wiadomo, naczelną funkcją szkoły jest edukowanie w zakresie podstawowym oraz rozszerzonym. Przekazywanie wiedzy o świecie, nauczanie języka rodzimego i języków obcych oraz rozwijanie naukowych pasji to postulaty każdej placówki, z którymi wszyscy się zgadzamy. Jednak szkoła, obok rodziców i opiekunów, ma także za zadanie kształtować w dziecku postawę empatii, wrażliwości oraz otwartości na drugiego człowieka. Jak to zrobić? Poznaj krótkie, edukacyjne książeczki, oswajające dzieci z chorobami, śmiercią i innością.

Gdy tylko dziecko opuści swoją bezpieczną przystań jaką jest dom i uda się do przedszkola bądź szkoły, zacznie odkrywać nowe zjawiska i fakty wcześniej dla niego nieznane. Pociecha zobaczy, że nie wszyscy rówieśnicy są tacy sami, być może doświadczy śmierci osoby z otoczenia lub zachoruje. To właśnie na etapie wczesnoszkolnym należy, dobierając odpowiednie do wieku środki, uczyć dziecko tolerancji oraz radzenia sobie z pierwszymi problemami.

Najnowsze bajki edukacyjne Wydawnictwa Piętka

Książeczki edukacyjne poruszające takie tematy jak astma, śmierć, zespół Downa, padaczka, autyzm czy dysleksja z jednej strony pomagają dziecku zaakceptować własne schorzenia i poradzić sobie ze swoimi emocjami, a z drugiej pokazują, z czym mogą zmagać się rówieśnicy. Napisane prostym językiem zrozumiałym dla kilkulatka są zarówno bardzo dobrą pomocą edukacyjną, jak i lekturą domową. Pedagodzy, wychowawcy oraz rodzice dzięki książeczkom łatwiej przeprowadzą małe dziecko przez trudne i często bolesne zagadnienia.

Bajki dla dzieci

Bajki edukacyjne znajdziecie w ofercie naszego nowego sklepu internetowego: sklep.mapy.com.pl!

Takie krótkie, acz treściwe lektury mogą stanowić uzupełnienie lekcji, ale są także dobrym prezentem dla dziecka, które potrzebuje wsparcia w chorobie albo żałobie. Warto bowiem uwrażliwiać pociechę, uczyć, czym jest otwartość, ale jednocześnie pokazywać, że siebie również należy w pełni zaakceptować. Dzięki temu dziecko będzie wrażliwe, empatyczne i świadome własnej wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts