“Czy wiesz jak to się robi?” – książka dla dociekliwych

“Czy wiesz jak to się robi?” – książka dla dociekliwych

Dzieci z natury bywają ciekawskie, chcą wiedzieć wszystko i zadają mnóstwo pytań, które często onieśmielają dorosłych i wprawiają ich w zakłopotanie. Mimo, że rodzice często starają się zachować cierpliwość i udzielić dziecku oczekiwanej odpowiedzi, nieustanne zasypywanie kolejnymi pytaniami  może stać się w którymś momencie irytujące i sprawić, że dorosły zechce uciąć rozmowę z dociekliwym maluchem. Sposobem na poradzenie sobie z nadmierną ciekawością najmłodszych nie powinno być ich ignorowanie, ale wspólne poszukiwanie poszukiwanie wiedzy. Dzieci chłoną ją jak gąbkę dlatego warto pomagać im codziennym rozwoju i pogłębianiu pasji.

“Czy wiesz jak to się robi?” – książka dla dociekliwych

A jak się to robi? A jak to działa? To standardowe pytania, które nieustannie zadają najmłodsi, oczekując natychmiastowej odpowiedzi ze strony dorosłych. Aby rodzice mogli nadążyć za ciekawością najmłodszych i wytłumaczyć im jak funkcjonuje otaczający ich świat, Wydawnictw Piętka stworzyło specjalną pozycję, która zaspokoi głód wiedzy nawet najbardziej ciekawskich maluchów.

Książka „Czy wiesz jak to się robi?” odpowie na pytania, które już od dawna nurtują Twoje dziecko! Nasza najnowsza pozycja odciąży Cię od wymyślania skomplikowanych odpowiedzi, tłumacząc w przystępny sposób to, jak powstają poszczególne rzeczy i zjawiska. Od teraz Twoje dziecko nie zaskoczy Cię już żadnym pytaniem, a Ty będziesz przygotowany na wszystko z jego strony!

Jak znaleźć odpowiedź na trudne pytania?

Istnieją takie rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie swojej codzienności. Wśród nich znajduje się m.in. Internet, prąd elektryczny czy pieniądze. Współcześnie życie bez Internetu wydaje się być niemożliwe – skąd brać codzienne informacje, wiedzę i rozrywkę? Czy potrafimy jednak odpowiedzieć na pytanie, skąd bierze się jego zawartość? Pieniądze znane były już od wieków, ale jaka naprawdę jest ich historia? Z prądem mamy do czynienia każdego dnia, ale czy wiemy jak się go produkuje?

Na szczęście nie musimy się tym martwić – odpowiedzi na wszystkie te pytania dostarczy nam książka „Czy wiesz jak to się robi?”. Dzięki niej wszystkie te skomplikowane procesy staną się łatwiejsze niż myślimy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts