Wyposażenie pracowni geograficznych i historycznych

Wyposażenie pracowni geograficznych i historycznych

Odpowiednio wyposażona pracownia geograficzna i historyczna nie tylko przyczynia się do większego zainteresowania danym tematem przez uczniów, ale także umożliwia lepsze przyswojenie zdobywanej przez nich wiedzy. Dlatego też niezwykle ważny jest odpowiedni dobór wysokiej jakości sprzętu, który posłuży szkole przez następne lata.

Mapa to podstawa

Podstawą wyposażenia zarówno pracowni geograficznej, jak i historycznej są mapy. Pozwalają one na wizualizację omawianych kwestii i lepsze zaznajomienie się z danym tematem. Dzięki nim uczeń może samodzielne odszukać dowolne miejsce na świecie, a także poznać historię danego państwa.

Oferta Wydawnictwa Piętka bogata jest w liczne mapy europejskich krajów, kontynentów i całego świata. W asortymencie odnajdą Państwo również mapy ścienne ukazujące teren Polski, poszczególnych miast i rozkład województw. Dla osób poszukujących dodatkowych ciekawostek stworzyliśmy także mapy tematyczne.

Czym wyróżniają się mapy Wydawnictwa Piętka?

Nasze mapy posiadają precyzyjne rysunki i informacje z zakresu podziału państw, stolic czy ukształtowania terenów. Zostały wyposażone w liczne dane dotyczące liczby mieszkańców, gęstości zaludnienia, wysokości szczytów czy obecności rzek i wulkanów. Jakość ich wykonania pozostaje na najwyższym poziomie, przez co oprawiane są w solidną dwustronną laminowaną oprawę oraz usztywniający wałek.

W nauce geografii niezwykle pomocna okaże się mapa konturowa, dzięki której uczeń będzie mógł łatwiej zapamiętać wyznaczony zakres materiału. Wydawnictwo Piętka przygotowało 4 zestawy map konturowych, które zawierają informacje dotyczące wód, okresu wegetacji, stref klimatycznych, demografii i rozkładu politycznego. Są one niezbędnym wyposażeniem w każdej w szkole.

Nauka historii bez pomocy odpowiedniej mapy nie przyniosłaby oczekiwanych efektów. Dzięki niej uczniowie będą mogli zobaczyć przebieg zmian, jakie następowały z biegiem czasu. W naszej ofercie odnajdą Państwo głównie mapy koncentrujące się na historii Polski, ale także starożytnym Rzymie czy najstarszych cywilizacjach świata.

Wydawnictwo Piętka posiada w swojej ofercie wysokiej jakości mapy geograficzne i historyczne, które ułatwią uczniom naukę i posłużą szkole przez wiele lat. Z ich użyciem nauka stanie się o wiele przyjemniejsza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts