Edukacja poprzez bajki

Edukacja poprzez bajki

W życiu każdego dziecka zdarzają się takie momenty, które szczególnie trudno jest mu zrozumieć i pojąć. Rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby lub nieznana choroba to tylko niektóre przyczyny ich lęku czy strachu.

Empatia i zrozumienie

Niezrozumienie ze strony dzieci objawiać się może na wiele sposobów, przybierając postać płaczu, krzyku lub innych negatywnych reakcji. Aby ukoić ich cierpienie i nauczyć je przyjmować pewne trudne sytuacje ze spokojem, stworzyliśmy serię edukacyjnych bajek, które podejmują niezwykle trudne tematy. Lektury te uczą także empatii do drugiego człowieka i pokazują, czym nasze maluchy powinny kierować się we własnym życiu.

Inny nie znaczy gorszy

Autyzm lub zespół Downa to choroby, które dotknąć mogą tak naprawdę każdego z nas. Maluch powinien zrozumieć, że nie wszystkie dzieci są i powinny być takie same. Wśród jego rówieśników może spotkać kolegę, który podobnie jak bohaterowie naszych opowieści, każdego dnia zmagają się z ciężką chorobę. Zadaniem edukacyjnych bajek jest uświadomienie dzieciom, że ich chorzy rówieśnicy nie są od nich gorsi i pokazanie, jak pomóc dzieciakom, które są zmuszone żyć z ciężką chorobą na co dzień.

Zrozumieć chorobę

Atma czy padaczka to brew pozorom nie aż tak rzadkie schorzenia, z którymi każde dziecko powinno być dobrze zaznajomione. Nasze bajki pozwolą poznać mu te choroby, zapoznać się z ich objawami i wskażą, jak zachować się w razie potrzeby udzielenia pomocy swojemu rówieśnikowi. Opowieści o astmie i padaczce stanowią także świetny pretekst do rozmowy z naszym dzieckiem.

Pożegnanie z bliskim

Śmierć lub rozwód rodziców zawsze wiąże się z utratą bliskiej nam osoby. Jest to na tyle ciężki i trudny temat, że warto uczyć nasze dziecko obchodzić się z nim od najmłodszych lat. Maluchy nie zawsze potrafią odpowiednio zrozumieć to, co się wydarzyło i pogodzić się ze stale nawracającą tęsknotą. Historia małej Eli doda im otuchy i pokaże, w jaki sposób oswoić się z tą sytuacją.

Edukacyjne bajki to świetna okazja do pokazania naszemu dziecku z jakimi problemami może spotkać się w swoim życiu i nauczenia go empatii, a także zrozumienia dla drugiego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts