Dlaczego kolorowanka to dobry pomysł?

Dlaczego kolorowanka to dobry pomysł?

Kolorowanki ostatnim czasem przechodzą prawdziwy renesans i wybierane są również przez wielu dorosłych: w celach relaksacyjnych bądź pobudzenia kreatywności. Jeśli mają one tak dobry wpływ na dorosłych, zastanówmy się, jak wpływają one na rozwój naszych pociech?

Dzieci uczą się przez zabawę, a jak najlepiej nauczyć się, na przykład, kolorów? Poprzez ich stosowanie! Kolorowanie to także świetny sposób na:

  • przygotowanie do pisania – rozwijamy motorykę i koordynację, ucząc dziecko prawidłowo trzymać kredkę,
  • koncentrację – dziecko skupione na obrazku, który należy wypełniać zgodnie z konturem, stara się wykonywać swoją pracę jak najbardziej starannie. Ta umiejętność będzie bardzo przydatna w szkole,
  • koordynację ręka-oko,
  • rozwijanie kreatywności – nawet jeśli dziecko korzysta z instrukcji, ćwiczy swoją wyobraźnię,
  • naukę kolorów – dzięki kredkom dziecko poznaje różne kolory i ich odcienie.

Dzieci kolorują

Kolorowanki, wraz z erą komputerów i wszechobecnej obecności sieci, nabrały zupełnie nowego kształtu. Obok tych tradycyjnych, papierowych, powstały również te w wersji on-line, które można wypełniać na tablecie bądź komputerze. Prawdziwym hitem są jednak kolorowanki interaktywne, które nie tylko kolorujemy, ale możemy również ożywić!  Możliwe jest to dzięki zainstalowaniu specjalnej aplikacji. Skoro wersje papierowe są w stanie tak mocno rozwinąć umiejętności motoryczne oraz kreatywne, dodając do tego ożywienie statycznego dotąd obrazu, uruchamiamy dodatkowe pokłady wyobraźni w głowie dziecka i zapewniamy mu świetną zabawę! Co więcej, wiele takich aplikacji opowiada np. historie, co pozwoli najmłodszym również na zapamiętanie wydarzeń historycznych czy też otaczającej nas flory i fauny.

Smartfon

Biorąc pod uwagę częste znudzenie dzieci tradycyjnymi formami nauki oraz pociągiem do wirtualnej rzeczywistości, stworzenie kolorowanek interaktywnych to strzał w dziesiątkę! Nasze dziecko nie tylko będzie rozwijać swoja koordynację wzrokowo-ruchową, ale także nauczy się jak w celach edukacyjnych wykorzystać współczesne technologie. Wbrew pozorom, pozwolenie na dostęp do wirtualnych źródeł nie sprawi, że nasze dziecko stanie się wygodne czy też uzależnione od nowoczesnych rozwiązań. Interaktywne kolorowanki to dodatkowa motywacja, aby nie siedzieć z nosem wściubionym w ekran monitora – wszak dopiero po skończonej pracy, aplikacja mobilna zadziała prawidłowo, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts