Mapy edukacyjne – nauka poprzez zabawę

Mapy edukacyjne – nauka poprzez zabawę

Każdy z nas dobrze wie, jak wyglądała nasza nauka w dzieciństwie. Gdy była ona przykrym obowiązkiem i “pamięciówą” to zajmowała dwa razy więcej czasu niż powinna. Z kolei, kiedy uczyliśmy się ciekawych, intrygujących czy zabawnych rzeczy, wszystko szło szybciej i łatwiej. I tak właśnie nurt promujący naukę poprzez zabawę stał się popularny i często wykorzystywany w edukacji. Największy nacisk kładzie się oczywiście na naukę, a forma rozrywki jest sposobem na uatrakcyjnienie lub utrwalenie przekazu. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów edukacyjnych dla dzieci, jednak należy bardzo selektywnie je dobierać.  

Atlasy dla dzieci 

Atlas dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla każdego małego podróżnika spragnionego wiedzy. Wszystkie informacje w nim zawarte są przystosowane dla najmłodszych – atlas jest kolorowy, zawiera bardzo ciekawe ilustracje, co na pewno wzbudzi w dziecku zaciekawienie. Oprócz mapy znajdziemy w nim informacje dotyczące najważniejszych cech kontynentu, zwierząt jakie na nim żyją oraz ludzi i ich kultury. Treść jest zaprezentowana w sposób bardzo przystępny, dzięki czemu dziecko nie postrzega atlasu jako naukę geografii, tylko świetną zabawę. 

Edukacja dziecka

Podróż dookoła świata 

Atlas świata dla dzieci składa się z siedmiu wielkich rozkładanych map, do których dołączone są zeszyciki z dodatkowymi informacjami. Fakt, że dziecko może rozkładać niektóre elementy atlasu, czyli pewnego rodzaju interakcja, bardzo pozytywnie wpływa na zaciekawienie i chęć dalszej zabawy. Wiele kolorowych, zabawnych ilustracji, atrakcyjnych tekstów i gier sprawia, że nasza pociecha nawet nie zdaje sobie sprawy, że się uczy. Niezwykły atlas dostarcza garść informacji nie tylko z geografii, ale również z przyrody czy historii. 

Europa – przystępnie i ciekawie 

Atlas Europy dla dzieci to kolejna propozycja nauki połączonej z zabawą. Jest to sześć rozkładanych map przedstawiających kontynent. Znajdziemy w nim również dwanaście dodatkowych książeczek poszerzających wiedzę z zakresu architektury, znanych postaci i historii. Najmłodsi dowiedzą się ciekawostek na temat najsłynniejszych budynków Europy oraz przeczytają o faunie i florze ze wszystkich zakątków kontynentu. Atlas urzeka wspaniałymi obrazkami, które przypadną do gustu każdemu dziecku. 

Decydując się na prezent dla naszej pociechy należałoby dobrze przemyśleć ten zakup. Upominek, który oprócz sporej porcji rozrywki, pozwoli dziecku poszerzyć wiedzę z wielu dziedzin, to inwestycja na przyszłość. Nauka poprzez zabawę daje znakomite efekty, dlatego edukacyjne atlasy dla dzieci to strzał w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts