Mapy dla dzieci – czyli jakie?

Mapy dla dzieci – czyli jakie?

Nauka o świecie od najmłodszych lat może być związana z mile spędzonym czasem. Uczenie się nie musi być nudne. Wystarczy, że za pomocą odpowiednich środków nauka stanie się zabawą. Jakie mapy wybrać dla naszego dziecka, tak aby chłonęło wiedzę o świecie, a jednocześnie nie pozbawiać go poczucia zabawy i dziecinnej sielanki? Już podpowiadamy jak to zrobić.

Dziecięcą swawolę, energię i chęć poznawania świata należy w odpowiedni sposób wykorzystać. My, wychodząc naprzeciw dziecięcej ciekawości, stworzyliśmy mapy, które swoim charakterem zachęcają do poznawania i przyswajania przez dzieci informacji geograficznych.

Świat dzieci to świat obrazów, ciekawych form, kolorów, atrakcyjności wizualnych to to co przemawia do wyobraźni najmłodszych. Dlatego też stworzyliśmy mapy ścienne obrazkowe, które przedstawiają dzieciom w przystępny dla nich sposób świat w obrazach.

Jakie wynikają z tego korzyści?

Przede wszystkim dziecko zaznajamia się z wizualną formą świata – łatwiej jest mu zapamiętać konkretne miejsca wraz z ich punktami charakterystycznymi.

Co znajduje się na takiej mapie?

Począwszy od zachowania formy granic województwa czy państwa, aż po zabytki jakie znajdują się w konkretnym miejscu, czy charakterystyczne cechy (np. w obrębie Warszawy znajdziemy obrazek miłego pana grającego na fortepianie, Pałac Kultury i inne związane ze środowiskiem warszawskim rysunki).

Ułatwienie dla rodziców

Jeśli nie jesteś w stanie wytłumaczyć swojemu dziecku dlaczego ludzie różnią się między sobą, gdzie pojedziemy w tym roku na wakacje czy co jest charakterystyczne dla kultury niemieckiej czy brytyjskiej – wykorzystaj mapę! Mapy obrazkowe z pewnością pomogą Ci przekazać wiedzę oraz wszystkie istotne informacje związane ze światem, a dziecku pomogą chłonąć wiedzę o świecie, który stoi przed nim otworem.

Świat to za mało

Jeśli Twoje dziecko wykazuje chęć poszerzania swojej wiedzy nie tylko na temat świata, ale wszechświata – spokojnie, w naszej ofercie znajdziesz również mapę ścienną nieba jak i całego Układu Słonecznego.

Podsumowanie

Wytłumaczenie dziecku świata, który je otacza, to podstawowa rola rodzica. Posługując się mapami edukacyjnymi w łatwiejszy sposób przekażesz mu informacje. Poszerzanie horyzontów myślowych każdego dziecka to marzenie oraz obowiązek każdego rodzica. Nie zamykaj swojego dziecka w rodzinnym mieście – niech poznaje świat od najmłodszych lat. Wodzenie palcem po mapie – tak powstają marzenia o wielkich podróżach. Efektowna nauka to gwarancja ich spełnienia – pamiętaj o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts