Mapy ścienne dla młodego pasjonata

Mapy ścienne dla młodego pasjonata

Czy wiesz, że pasję można zaszczepić już we wczesnych latach młodzieńczych? Wystarczy obserwować zainteresowania dziecka i pomóc się rozwijać. Jeśli Twoja pociecha chętnie czyta o historii, geografii albo astronomii, to najlepszym prezentem będzie mapa — niezbędny element pokoju młodego pasjonata.

Historyczne mapy Polski

Dzieci często lubią zadawać pytania na tematy, które zainteresowały je w szkole. Nie od dziś wiadomo, ze źródłem największych dociekań oraz tajemnic jest historia. Właśnie dlatego uczniowie z dużą przyjemnością odkrywają kolejne karty losów naszego kraju, poznając lata bitew, rozkwitu gospodarczego czy międzywojnia. W naszej ofercie znajdziesz mapy ścienne historyczne z niemal każdego historycznego okresu Polski. W zależności od konkretnych zainteresowań Twojej pociechy, możesz wybrać mapę przedstawiającą początki Państwa Polskiego, renesansową Rzeczpospolitą czy działania wojenne w czasie II wojny światowej. Taka mapa to nie tylko pomoc naukowa, ale i dekoracja pokoju małego naukowca.

Historyczne mapy świata

Bywa i tak, że dziecko podczas lekcji zafascynuje się zupełnie innym regionem Europy lub świata. Nic dziwnego, piękno zabytków Starożytnego Rzymu czy egzotyka Bliskiego Wschodu mogą oczarować i zachęcać do szukania kolejnych informacji na ich temat. Dla pasjonata bardziej lub mniej dalekich lądów również przygotowaliśmy pokaźny asortyment mat.

Mapy nieba i układu słonecznego

mapa ścienna nieba

A może Twoja pociecha jest marzycielem, nieustannie spoglądającym w stronę gwiazd? Wówczas ucieszy się z mapy przedstawiającej układ nieba bądź układ słoneczny. Za każdym razem, gdy spojrzy na taki szkic, dziecko nauczy się nowej nazwy gwiazdozbioru lub przyswoi ciekawostki dotyczące planet.

Jeśli uczeń wykazuje zainteresowanie tematyką naukową, warto pomóc mu w rozwoju hobby. Pasjonat geografii czy historii z pewnością skorzysta z kolejnej pomocy umożliwiającej poszerzanie wiedzy.

2 komentarze

  1. mkucharski

    Mapa nieba jest genialna., ale przydała by się jeszcze wersja dla dorosłych.

    1. Redakcja

      Dziękujemy! 🙂 Miło nam to słyszeć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts